24.SEPTEMBER 2021

Terrible 2s

Po rozpade kapely Živé kvety založili Agnes s Luciou kapelu Terrible 2s. Po roku sa k nim pridali aj Ďuro s Mišom a s novým zvukom a pozmeneným nástrojovým obsadením pokračujú s novými pesničkami.
Všetko nájdete tu: www.terrible2s.sk alebo na facebookovskom profile.

Terrible 2s na pódiu

15.FEBRUÁR 2021

Oznam

S ľutosťou vám oznamujeme, že skupina Živé kvety po 27 rokoch existencie končí. Dôvodom sú dlhodobé nezhody, aj odlišné tvorivé plány zakladateľov skupiny Lucie Piussi a Petra Bálika, ktorí sa chcú venovať svojim vlastným projektom. Ďakujeme všetkým fanúšikom za obrovskú podporu, ktorú nám po celé tie roky dávali. Nič sa nekončí, ideme ďalej každý svojou cestou.


9.AUGUST 2020

Cesty, ktoré nevedú nikam (Rarity vol.1)

Nový album je kolekciou rarít, doteraz nezverejnených demáčov, singlov a špeciálnych cover verzií. Vychádza 4. septembra 2020 fyzicky na LP platni, CD alebo digitálne (FLAC, MP3, stream). Súčasťou LP platne budú aj komentáre členov kapely k jednotlivým pesničkám. Na stránke vydavateľstva Slnko record si v predstihu môžete album objednať alebo vypočuť ukážky pesničiek.

Predpredaj / ukážky na vypočutie tu

Album Cesty, ktoré nevedú nikam (Rarity vol.1)


29.MÁJ 2020

Na obzore nové slnko, tak mu salutuj

Máme novú pesničku Salutuj. Nahrali sme si ju sami. O videoklip sa postarali Tatiana Piussi a Martin Imrich, zvuk zmixoval Erik Horák v Lososound štúdiu. Nájdete ju aj vo svojich streamingových aplikáciách a pesnička sa objaví na pripravovanej kompilácii rarít, ktorú by sme chceli vydať na jeseň. Bude to výber skladieb, ktoré sa nezmestili na predchádzajúce albumy, single, coververzie a demá z rokov minulých.


15.APRÍL 2020

Nový Videoklip k nevydanej pesničke Svätý grál

Nedobrovoľné dlhé chvíle trávené doma nás nútia hrabať sa v archívoch a prehodnocovať. Táto pesnička sa minulý rok neprebojovala na album a čakal ju osud zaprášenej rarity. Nestalo sa tak. Akustickú gitaru a spev nahrali Bálik a Lucia v Real Music House v lete 2018. Klávesové nástroje a basgitaru dorobil Ďuro doma tento rok v marci a poslal Erikovi Horákovi do Lososound štúdia, ktorý ju zmixoval. Vít Janeček v Prahe nakrútil k nej videoklip.


25.MAREC 2020

EP Supernova sessions vol. IV. - naživo zo štúdia

Ešte minulý rok sme stihli spraviť rýchlu, jednodňovú live session v štúdiu Real Music House. Výsledkom je štvorpesničkový EP album, ktorý obsahuje novinku, nevydanú vec alebo aj cover verziu od skupiny Perly pokleslého výberu. Vypočuť si môžete prostredníctvom svojich obľúbenćh streamovacích aplikácií (Spotify, Tidal, Deezer, Apple Music... atd.), cez youtube a kto chce, môže kapelu a vydavateľstvo priamo podporiť kúpou épéčka (digital download vo vysokej zvukovej kvalite) cez odkazy uvedené nižšie.

NA VYPOČUTIE:
YouTube playlist

PODPORTE:
Obchod Real Music House
Bandcamp

VIAC DETAILOV V TLAČOVEJ SPRÁVE:
gregi.net/

EP Supernova sessions vol. IV. Živé kvety naživo v štúdiu


18.MAREC 2020

Sedíme doma, nahrávame cez internet

Nečakaná situácia v európskych krajinách nám prekazila plány a všetky hudobné aktivity. Koncerty sú zrušené, verejné priestory zatvorené, nemôžeme sa stretávať, väčšinu času trávime doma. To nás však neodrádza od toho, aby sme si spolu nevyskúšali zahrať. Pomocou internetu a domácich nahrávacích možností každého člena kapely vznikla táto nahrávka a video behom jedného dňa. Telemost Bratislava - Zemianske Sady. Pozdravujeme!


12.MAREC 2020

Zrušené koncerty

Všetky plánované jarné koncerty sú vzhľadom na zdravotnú situáciu v Európe do odvolania zrušené. Sledujte oficiálne médiá a správy. Koncertovať začneme po ukončení momentálnych obmedzení. Vstupenky z predpredajov môžete vrátiť na mieste zakúpenia, prípadne kontaktuje usporiadateľa akcie. Peniaze vám budú vrátené.

koncertná pauza


11.FEBRUÁR 2020

Videoklip k pesničke Nikomu nepatrím

Ďalšie video z albumu Salto na rozlúčku, pesnička Nikomu nepatrím. Réžia Tatiana Piussi a Martin Imrich.


3.OKTÓBER 2019

POZOR - ZMENA

Náš bubeník Mišo nečakane skončil v nemocnici kvôli problémom s platničkou a je isté, že tam niekoľko dní ešte pobudne. Po rýchlej porade sme sa dohodli, že krst nového albumu nezrušíme a sobotný koncert odohráme v päťčlennej zostave. BUDEME VŠAK HRAŤ BEZ BICÍCH A ČISTO V AKUSTICKEJ ZOSTAVE (klavír, husle, dve španielky a basgitara). Zahráme vám celý nový album plus výber zo starších pesničiek, ktoré až tak často nehrávame a ktoré nám sadli do tohto obsadenia. Tým, ktorí sa tešili na spätné väzby zo skreslených elektrických gitár a zvoneniu v ušiach po koncerte, vrátime vstupné. Ostatným sľubujeme výnimočný zážitok! Pozdravujeme zo skúšobne...

živé kvety akusticky

2.OKTÓBER 2019

Videoklip k pesničke Idem si svojím tempom

A máme tu aj druhé video z nového albumu, tentoraz k pesničke Idem si svojím tempom. Réžia Sonka Maletz, strih Marek Šulík.


16.SEPTEMBER 2019

Nový album Salto na rozlúčku už v predpredaji!

Na stránke www.slnklorecords.sk si už môžete vypočuť ukážky zo všetkých pesničiek nášho najnovšieho albumu Salto na rozlúčku, ktorý oficiálne vychádza 27. septembra (CD, digital) / resp. 24. októbra (LP vinyl). Krst albumu sa uskutoční v Bratislave v klube pod lampou 5. októbra. Predpredaj lístkov je spustený cez internetovú stránku tootoot.fm. Odporúčame využiť túto možnosť, kapacita klubu je obmedzená!

živé kvety: salto na rozlúčku


24.JÚN 2019

Videoklip k pesničke 2020

Pesničkou 2020 bude začínať náš nový album Salto na rozlúčku, ktorý pokrstíme doma v Klube pod lampou 5.10. O videoklip sa postarali Zuza Piussi s Vítom Janečkom, nahrávka vznikla v štúdiu Real Music House v spolupráci s Robom Pospišom a Martinom Sillayom.


23.DECEMBER 2018

Ďakujeme

V sobotu sme sa rozlúčili s rokom 2018 posledným domácim koncertom v špeciálnej sedemčlennej zostave. Najbližšie hráme už o dva týždne - v sobotu 5. januára v Košiciach pri príležitosti otvorenia novej predajne knihkupectva Artforum na Hlavnej ulici. Prajeme všetkým pokojné prežitie vianočných sviatkov!

Foto: Peter Frolkovič, 22.12.2018, klub pod lampou


08.APRÍL 2018

Staršie albumy v digitálnych a streamovacích službách

Okrem vinylových fajnšmekrov, ktorých našťastie stále pribúda, myslíme aj na moderne a prakticky zmýšľajúcich fanúšikov. Postupne sme nahodili našu diskografiu na všetky populárne digitálne a streamovacie služby ako sú Spotify, Deezer, iTunes, Google Play, Amazon Music a ďaľše.


02.MAREC 2018

Koncert pre Jána a Martinu

V nedeľu podvečer (4.3. o 17.00) si koncertom na bratislavskom Hlavnom námestí uctíme novinára Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú.

Zoznam účinkujúcich vo Facebookovej udalosti

POVINNÉ ČÍTANIE TU (posledná a nedokončená reportáž Jána Kuciaka)


05.FEBRUÁR 2018

Výsledok minuloročného benefičného koncertu a zbierky

Dostali sme takýto pozdrav od Natálkinej rodiny. Všetko sa podarilo ako sme plánovali, peniaze sa vyzbierali a auto je kúpené!

"Dobrý den všem.
Tímto chceme poděkovat všem dárcům kteří nám umožníly a pomohly při koupy nového auta abychom mohly jezdit s Natálkou k lékaři. Natálka ma velkou radost a všem děkuje, jste moc hodní a jsme moc rádi že mezi námi jsou i lidé kteří pomáhají druhým. Moc všem děkujeme."

>> zobraziť archív 2012 - 2017

Salto na rozlúčku

Salto na rozlúčku

Náš najnovší, v poradí jedenásty štúdiový album, vyšiel 27.9.2019. Má 44 minút a obsahuje 9 pesničiek.


Album je dostupný vo viacerých formátoch:

Kúpiť LP, CD, FLAC, MP3

Prehrať / stiahnuť (Spotify, Deezer, Tidal, iTunes, Apple Music, Amazon music, Google play)